هانس سوئت

سکونت در خانه‌ی ییلاقی، ساحل زی‌بروژ

چشم انداز خانه‌ی ییلاقی بسیار ساده، در منطقه‌ی ساحلی زی‌بروژ بلژیک اولین چیزی بود که هانس سوئت را به سوی خود جذب کرد. مکانی رویایی برای بهره‌مندی کامل از زیبایی طبیعت، جایی برای استراحت و رهایی، حمام بخار، میز کار و کُنجی برای مطالعه.
سوئت روماتولوژیست است اما نزدیک دوازده سال می‌شود که در زمینه‌ی طراحی داخلی فعالیت می‌کند، حوزه‌ای که در آن همیشه صاحبِ ذوق و قریحه بوده است. به آثار هنرمندانی مانند ژان پرُووِ، معمار و طراح فرانسوی و پُل کِرهوم طراحِ مبلمان اهل دانمارک علاقه دارد و در خانه‌اش آثاری از این هنرمندان به‌چشم می‌خورند.
مبلمان خانه با سلیقه‌ی ژرفِ زیباشناسی او و همکاریِ طراح داخلی، فردریک هُوفت ساخته، انتخاب و چیده شده‌‌‌اند. ترکیبی از اشیاء کلاسیک و اشیاء مدرنِ کمتر آشنا. سوئت هرگز در جستجوی خرید مبلمانِ خاصی نبوده و اغلب خود را برای مجذوبِ اشیاء شدن رها کرده است! اصلی برآمده از اهمیتِ به رسمیت شناختنِ احساسات شخصی، برای ساختن مکانی پذیرنده که می‌توان سکونت را در آن تجربه کرد.

استفاده از محتوای جُستارها، با ذکر دقیق مأخذ و منبع آنها بلا‌مانع است.
دانش دکوراسیون
دکوراسیون، (با تلفظِ انگلیسی دکوریشِن) که معادلِ فارسی آن را چیدمان، آرایش و آرایه‌گری می‌نامند، زمینه‌ای تخصصی و شاخه‌ای از هنر و دانشِ معماریِ داخلی‌ست که مبانی نظری و تئوری آن، تقریباً با مبادیِ تمامِ شاخه‌های هنرهای تجسمی همپوشانی دارد. این دانش در پایه، شامل شناختِ اشکال، احجام، بافتها و نقوش و کیفیاتِ بصری، نظیرِ رنگ، ریتم، نور، ‌ترکیب، تضاد و هماهنگی می‌شود. در مراحل تخصصی، دکوراتور‌ها از موادِ گوناگونی که طراحانِ معمار در ساخت سازه‌ها به‌کار می‌گیرند (موادی مانندِ چوب، سنگ، فلز، شیشه، پارچه و...) و حالات و بیانهای عاطفیِ مواد و مصالح شناختِ کامل دارند. همچنین با روندِ تولید طراحی صنعتی و دستی کالا، یعنی مبلمان یا تمامی لوازمی که برای تجهیز یک مکان ضرورت دارد و چیدمانِ هدفمندِ آنها و همچنین با سبک‌شناسیِ تاریخی معماری و هنرهای تزیینی و نیز امکانات و توانایی‌ها و محدودیتها و موانعِ فرهنگیِ محیطِ کاریِ خویش آشنایی دارند‌.

با خبرنامه‌ی پرووال در جریان باشید!